W jednej z podmiejskich dzielnic Katowic zainstalowaliśmy pompę ciepła firmy Panasonic.

Pompa ciepła, aktualnie służy do ogrzewania budynku. W tym ok 100m parterowym domku zostało rozprowadzone ogrzewanie podłogowe, z którym pompa ciepła doskonale współpracuje. W późniejszym etapie inwestor planuje dołożyć zbiornik CWU (ciepłej wody użytkowej), który również będzie zasilany z tej pompy ciepła.

Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Nie narażmy się na stałe opłaty związane z przesyłem np. gazu, nie musimy organizować transportu paliwa (węgla, pelletu, czy gazu).

Klienci, którzy przeżyli kilka zimowych miesięcy z pompą ciepła, a poprzednio mieli inne ogrzewanie, z zadowleniem stwierdzają, że jest to urządzenie w 100% bezobsługowe - zapominają, że mają pompę ciepła.

Jaki jest koszt zainstalowania pompy ciepła?

Możemy przyjąć, że dolna granica to ok 20 tys zł. mocno uzależnione jest to od aktualnie występującego źródła ciepła w budynku, od mocy urządzenia oraz od typu (spli czy monoblok).

Chętnie przyjedziemy niezobowiązująco, dokonamy odpowiednich obliczeń i przygotujemy ofertę na pompę ciepła skrojoną na Państwa potrzeb.