Przygotowanie instalacji pod klimatyzację w domku jednorodzinnym wydaje się być prostym tematem. Nie każdy jednak wie, jak to powinno być zrobione prawidłowo. I mam tutaj na myśli zarówno inwestorów jak i wykonawców!

W ostatnich dniach przygotowaliśmy instalację w nowo powstałym domku jednorodzinnym na obrzeszach Tychów. Przygotowaliśmy przewody pod jeden układ pojedynczy oraz trzy instalacje pod system multisplit (czyli jedna jednostka zewnętrzna i trzy jednostki wewnętrzne).

Całość została przez nas zamknięta w puszki instalacyjne poddtynkowe, z jednej strony wygląda to bardzo estetycznie, z drugiej nie pozwoli na uszkodzenie instalacji podczas wykańczania wnętrz (np. tynki), a ztrzeciej strony - powoli inwestorowi na zakończenie instalacji klimatyzatorów, kiedy odłoży sobie na to odpowiedni budżet. Dlatego, że puszki takie wyglądają bardzo estetycznie i nie rażą w oczy w przeciwieństwie do standardowo wypuszcznych rur ze ściany, jak robi większość firm na rynku.

Zachęcam do zapoznania się z poniższym video, z którego dowiecie się jak prawidłowo powinna być przygotowana instalacja i jak sprawdzić wykonawcę, czy zrobił to dobrze?!

Materiały filmowe

Zdjęcia