Kilka dni temu w bliskim sąsiedztwie miasta Tychy, a dokładniej w Lędzinach - zainstalowaliśmy pompę ciepła Panasonic seria J o mocy 9kw.

W ten sposób inwestor podmienił stary piec na opał. Zyskał dzięki temu bezobsługowe źródło ciepła - jakim niewątpliwie jest pompa ciepła. Podczas instalacji naszym zadaniem było przerobienie zastanej kotłowni w taki sposób, żeby nadawała się do współpracy z pompą ciepła. W tych czynnościach najważniejsza jest dbałość o odpowiednie średnice rur, ponieważ pompa ciepła wymaga przepływów.

Zainstalowaliśmy zbiornik na ciepłą wodę, dodatkowo bufor, który wspomoże pracę pompy przy defrostach. Na instalacji pojawiły się również wysokiej klasy filtry, bo przy urzadzeniu za 20 tys złotych nie można na nich oszczędzać. Pompa powinna spokojnie pracować przez 15-20 lat, zatem wydatek ten z pewnością się zwróci w postaci jej bezawaryjnej pracy.

Cały montaż pompy ciepła zszedł naszej ekipie w ciągu dwóch dni, a efekty pracy możecie obejrzeć na poniższych materiałach, do czego serdecznie zachęcamy.

Materiały filmowe