Mamy dla Was relację z naszego montażu pompy ciepła w Orzeszu, w domku o powierzchni około 160mkw. Inwestor zdecydował się na wymianę starego pieca, przy którym musiał dość często biegać i dużo było sprzątania - na rozwiązanie praktycznie bezobsługowe, jakim jest pompa ciepła.

Tutaj instalujemy tak zwaną lodówkę czyli model All in one, który ma wbudowany 200 litrowy zbiornik ze stali nierdzewnej. Większa część całej hydrauliki zabudowana jest w bardzo estetycznej obudowie przypominającej właśnie lodówkę.

Pogoda dopisywała, więc instalacja pompy ciepła nie miała zewnętrznych utrudnień pogodowych, dlatego też z uśmiechem na ustach cała instalacja zajęła nam dwa dni.

Instalacja z buforem na cele defrostu, czyli tak zwanego rozmrażania. Inwestor posiada ogrzewanie podłogowe na parterze i grzejniki na piętrze, jednak wspólnie doszliśmy do wniosku po wysłuchaniu w jaki sposób ich uzywał, że ekonomiczniej będzie na wszystkie odbiorniki ciepła puszczać taką samą temperaturę.

Pompa ciepła w dniu publikacji tej galerii (koniec 2020 roku) pracuje już ponad 2 miesiące, więc pierwsze mrozy ma już za sobą, klient jest zadowolony, zatem po raz kolejny można powiedzieć, że insta;ujemy to dobrze!

Materiały filmowe