W Zabrzu, w jednym z domków jednorodzinnych zainstalowaliśmy dwa klimatyzatory Mitsubishi Diamond o mocy 2.5kw (jest to moc chłodnicza, nie mylić z poborem prądu).

Instalacja przebiegła bardzo sprawnie, oba klimatyzatory zawisły na ścianach budynku w czasie jednego dnia i klient wieczorem mógł się cieszyć komfotowym powietrzem o obniżonej temperaturze. Montaże nie nalezażały tutaj do trudnych, aczkolwiek ściany, z jakich zbudowany był dom przysporzyły nam nieco problemów podczas przewiertu, w postaci twardej cegły jak i profilu, który zatopiony był w ścianie. Na szczęścia nasza wiertnica poradziła sobie z tym celująco.

Zasilanie do klimatyzatorów - jak to standardowo bywa zostało doprowadzone do jednostek zewnętrznych, które to połączone są z jednostkami wewnętrznymi kablem sterującym, jednocześnie przekazującym zasilanie.

Klimatyzatory wewnętrzne jak to zwykle w Mitsubishi bywa to dość duże "klocki" o bardzo ostrych kształtach. Jednostki ważyły aż około 18kg (standardowe urządzenia innych producentów ważą do 10kg), dlatego też dla bezpieczeństwa zawiesiliśmy je odpowiedniej ilości kołków montażowych firmy Fischer

Zachęcam do obejrzenia tych ciekawych urządzeń na krótkiej relacji z montażu: